Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csókot a mosógépnek!

Elolvasva az alábbi részletet, melyet Burucs Kornélia "Városi háztartás a századfordulón" című művéből idézek, úgy gondolom, szaladjunk oda a mi drága mosógépünkhöz és nyomjuk egy cuppanóst az oldalára.

Nagymosás, ruhatisztítás

Ma, a mosó- és vasalóautomaták korában nehéz elképzelni, mennyi fáradsággal és vesződséggel járt a századelő háziasszonya számára a (maga vagy cselédjével együtt végzett) nagymosás. Jóllehet, már a 19. század utolsó évtizedeitől, a technikai tömegcikkeket gyártó, háztartási eszközöket is modernizáló korszak beköszöntével különböző alakú és működésű mosógépeket is használtak, de ezek még a 20. század első évtizedében sem voltak elterjedve. Csak az igazán modern mosókonyhák felszereléseként említik a háztartáskönyvek a kézzel forgatható mosógépet. Előnyére írják, hogy jobban, gyorsabban, olcsóbban - a ruhát, gombokat, szalagokat kímélve - lehet vele mosni, mintha mosatnának. Az egyik könyv a John-féle telített gőzű mosógépet ajánlotta, mert ezt a mosáson kívül fehérnemű, felsőruhák stb. forró gőzzel történő fertőtlenítésére is lehet használni. "A mosógép azonban még ritka, az anyagok többsége kézzel mosott, legfeljebb a kézi meghajtású facsarót segítségül híva."

0 Tovább

Főzzünk, hogy moshassunk!

Valószínűleg a nőneműek most ezt gondolják: "ez se normális...,sőt!". A hímneműek meg ezt: "%¤%!!!&@.... - főzzön az asszony inkább pacalt". Pedig érdemes rászánni azt a kevés időt, míg feldobjuk a tűzhelyre a cuccot. Nem kell vele semmit csinálni, elvégre nem szilvalekvár ez, hogy kavargassuk.

Az én receptem a következő: az elhasználódott mosódiókat külön edényben gyűjtöm. Amikor megtelik az edényke, ami kb. 1 l -es, hozzádobok a saponinban még túltengő egyedekből vagy 1 maroknyit és 2 liter vízben kb. 20 percig forralom. Lehetőség szerint száműzzük a családot, bár valószínű maguktól is fontos teendőik akadnak majd a szabad levegőn. Nincs kellemes illata ugyanis.

Ha habzik annyira, mint egykor a Szigeten a sör, akkor leszűröm és újra felengedem vízzel. Van ott még saponin, ahonnan ez jött. Az eljárás ugyan az, a végeredmény pedig olyan, mint az oliva olaj jelzésnél: szűz. Az első meg az extra szűz. No, így vagy 2 hónapra van folyékony verzió, lehet mosni.

Nem érdemes hektoliter számra főzni, mivel nem dobáljuk tele tartósítószerrel, így nem biztos, hogy megőrzi az eredeti állagát évekig.

A lustábbak pedig főzessék a Planet pure-al. KLIKK IDE. 

Ők már az illatos, fehérítős változatot is tudják. Aki kivegyészkedi otthon a fehérítőset, legyen szíves megosztani velünk is.

 

Kellemes pancsolást!

fehérítős-jázmin illatmentesfehérítős- levendulalevendulatearózsa

2 Tovább

A mosódió két élete

Bizony nálam két élete van a mosódióknak. Először is a szokásos módon a mosógépben lubickolnak, zippes zsákban 6-8 fél darab, előtte agresszív anyuka módján megtaposva.

Ettől jól leharcolódnak, kioldódik belőlük a saponin, és legkésőbb a 4. mosás után átkerülnek egy nagyobb edénykébe.

Amikor kiszabadulnak a mosózsákból hasonlóan néznek ki, ahogy szárad, összetöpped, a belső héj fehérebb lesz, nem ragacsos mint fénykorában. Lelkes időszakomban kiválogatom a leszerepelt versenyzőket és dobok hozzájuk a saponindús csapatból. Lelketlenben mindenki megy a pihenőbe, lusta háziasszony módra pedig mindenki marad a helyén és kerül hozzájuk még pár darab új mosódióhéj.

Ha már kiszáradtak, jobban látszik a különbség. A jobb oldali képen egy eléggé kimustrált mosódióhéj van, de ekkor jön a leleményes és a mosódiót ránézésre alkotóelemeire bontó mosónő vagy mosóférfi és összegyűjti a héjakat. Tudván, hogy ha mosódióhéj főzetet készít, ezeket is hozzádobhatja, majd nyugodt szívvel mehetnek a komposztra. Két forróvizes úszás után nem marad benne szerintem semmi. Legalábbis olyan ami hasznos lehet mosás szempontjából.

A következő bejegyzésemben pedig megtalálod a fenti folyékony mosódió elkészítését és egyéb ötleteket a csudadió felhasználására. Ha pedig kíváncsi vagy ITT, a "Hasznos haszontalanságok"-ban egyre több szerzeményem olvasható.

0 Tovább

Csudadió?

CSUDADIÓ-MOSÓDIÓ

Az első gyermek minden családban a „legjobbat mindenből és mindenkiből” tengerébe csöppen. Sok kismama, többek közt anno én, is az első étkezésekhez kizárólag bio élelmiszereket tukmál a gyermekébe, még ha az az üveges verzió is, nézegetjük a címkét és tanakodunk, hogy elég bio-öko-mindenmentes terméket tartunk-e a kezünkben.

Na de mi helyzet a mosással és takarítással?

Vajon felmerül-e bennünk, hogy az a cuki kis rugi meg body összeállítás, amiben gyermekünk pompázik, mennyi mosószer- és öblítőmaradékot tartalmaz? Vagyis: tenzideket, foszfátokat, optikai és oxidatív fehérítőket, lúgokat…

Márpedig nincs az a csodamasina, ami mindent eltávolít a ruhákból! És bizony ezek a vegyi anyagok a bőrön keresztül is felszívódnak! Aztán gondolkodik a család, mit evett a kismama a szoptatás alatt, laktózérzékeny, allergiás, ekcémás ez a gyerek vagy mitől olyan pöttyös, piros, száraz a bőre, amikor a reklámban is azt látjuk, hogy az a szuper szer, amit a mosógépbe löttyintünk, szórunk tonnaszám, sensitive?

 

Első megoldásként a mosódióhéjjal való mosást tartom bevethetőnek, rendelkezve 2 kisgyerkőccel és a hozzátartozó ekcémával, állíthatom: bevált. A hab a tortán, hogy természetes és környezet- és pénztárcakímélő. A csokireszelék a habon, hogy kis helyen elfér, és mivel liftmentes házban élő panelmókus vagyok, nem kell cipekednem!

 

Ez a blog azért kívánkozott ki belőlem, mert én már lelkes mosódió felhasználó vagyok és szeretném népszerűsíteni ezt a terméket, nem csak a barátok és ismerősök körében. Persze remélem később Te is beletartozol majd valamelyik körbe! Maradj velem, látogass el az OLDALRA többször és megpróbálok sok hasznos információval és termékkel szolgálni!

0 Tovább
1234
»

Belülzöld

blogavatar

Tisztán kívül-belül: megpróbálom vegyszermentessé tenni a háztartást. Én leírom a tapasztalataimat, mások hozzáírnak és együtt okosodunk. Véletlenül odáig kavarodtam, hogy szappant, krémet is kevergélek...már nem is csak egymagam.

Utolsó kommentek